Saç tökülməsi

Saç tökülmesinin qarsısını nece almaq olar?

Parlaq, yumsaq, hecmli saçlar qadınları cazibedar edir. Saç parıldadan maskalar, seyrek saçlar üçün maskalar, balzamlar, serumlar esas qulluq vasitelerinden sayılır. Bezen ise bu cehdler ise yaramır. Saçlar solğunlasır, zeifleyir ve tökülür.

Bes saç tökülmesinin qarsısını nece almaq olar? Bu suala irelide cavab vereceyik.

Saçların tökülmesinin qarsısını nece almaq olar?

Saçınızı her gün yumayın. Sübhesiz ki, her kes gözel görünmek isteyir. Saçı yuduqdan sonra effekt 1 sutka qalır, artıq ertesi gün hecm itir. Ancaq saçınızı her gün yuduqda tükleri örten lipid müdafie qatı da itir, kökler yağlanır.

Ne qeder tez yusanız, teller bir o qeder çox yağlanacaq. Yağlı saçlar da tez tökülür. Bu sebebden basınızı 1 günden bir yuyun.

Saça qulluq vasitesini doğru seçin. Size uyğun olmayan sampun ve ya balzam köklerin strukturunu korlayır, zamanla saçlar tökülmeye baslayır. Odur ki, saç tipinize müvafiq ve elece de tebii komponentlerle zengin sampunlardan, balzamlardan istifade edin.

Saç tökülmesinin qarsısını nece almaq olar foto 2

Saç tökülmesinin qarsısını nece alım?

Saçınızı günde 2 defe: seher ve axsam darayın. Plastik ve ya taxta disli daraqlara üstünlük verin. Saçları tez-tez daradıqda yağlanar. Eks halda ise keyfiyyeti pozulur. Orta tezliyi tutmağa çalısın. En esası saçlarınızı hemise eyni istiqametde daramayın.

Saç tökülmesinin qarsısını nece almaq olar – fenden az istifade edin

Her gün havalı ve ya ütü fenle saçları düzlesdirme onları yandırır, qırır ve zeifledir. Neticede saçlar tökülür. Mütexessisler düzlesdirmeni heftede 2 defeden çox tekrarlanmamasını meslehet görürler. Hemçinin termomüdafie vasitelerini de unutmayın. Elave olaraq, yanmıs saçlar üçün maskalar tetbiq ede bilersiniz.

Saçınızı külek, günes ve soyuqdan qoruyun

Günes süaları, soyuq hava ve küleyin tesirinden tük soğanaqları zeifleyir ve tökülür. Bele hallara yol vermemek üçün küçeye çıxarken mütleq basınızı örtün.

Saç tökülmesinin qarsısını nece almaq olar foto

Vedlere inanmayın, reklam qurbanı olmayın

Gözellik sahesinde her defe yeni üsullar ortaya çıxır. Salon ustalarının teklif etdiyi kimyevi ve mexaniki prosedurlara çox uymayın. Bele tesirler saçlar üçün böyük stress ve zerbedir. Onlar bir müddetden sonra saçınızın siddetli tökülmesi ile neticelene biler.

Saç tökülmesinin qarsısını nece almaq olar – sağlam ve düzgün qidalanın

Ayaq üstü, telesik qidalanma, yağlı xörekler, ağır pehrizler tükleri zeifledir. Onlar yasama qabiliyyetini itirerek, solğunlasır. Saçların tökülmemesi üçün qida rasionunuzda kifayet qeder zülal, terevez, meyve-terevez ve göyertinin olmasına diqqet yetirin.

Saç tökülmesinin qarsısını nece almaq olar – vitamin için

Fesil deyisdikde, xüsusen de qıs aylarında immunitet zeifleyir. Bu da özünü saçların qırılması, seyreklesmesi ile büruze verir. Saç tökülmesine qarsı sampunlar tökülmeni dayandırmırsa, selen, kalsium, maqnezium, sink, A, E, B, D vitaminleri ile zengin preparatlar qebul edin.

Xülase

Sadaladığımız üsullardan fayda görmedikde saç tökülmesinin qarsısını almaq üçün dermatoloq, hekim kosmetoloq ve ya trixoloqla meslehetlesin.
Daha çox melumat

Rəy yazın

Back to top button