Sellülit

Sellüliti azaltmanın yolları

Sellülit – bud, sağrı ve qarın nahiyesinde derialtı piy yığıntıları ile xarakterize olunur. Qadınların ekseriyyeti bu probleme hessas yanasaraq, ondan qurtulmağa çalısırlar. Sellüliti azaltmanın yolları müxtelifdir. Gelin onlara nezer yetirek.

Vakuum banka ile sellüliti azaltmanın yolları

Vakuumla sellülit masajı xüsusi bankaların kömeyile aparılır. Xüsusi polimer-süse bankalar deri reseptorlarına ve aktiv nöqtelere tesir gösterir. Bankaların ucu xüsusi aparata birlesdirilir. Masaj zamanı aparatın daxilindeki oksigen toxumalarda qan dövranını ve maddeler mübadilesini artırır. Neticede derinin portağal qabığı görüntüsü hamarlanır.

Akustik dalğa terapiyası ile sellüliti azaltmanın yolları

Akustik dalğalarla müasir müalice üsuludur. Lokal piy yığıntıları, deri sallanması ve sellülit problemini hell edir. 1 kurs heftede 2 defe olmaqla 21 gün davam edir. Tecrübelere esasen bu aparatla müalice esnasında qanda serbest yağ tursuları ve qliserolun seviyyesi keskin artır. Bu sıçrayıs piy toxumasının parçalanmasından xeber verir.

Sellüliti tripollarla azaltmanın yolları

Radiodalğaların tesirine esaslanan prosedur piy qatını nazildir, derini ağrı hissi olmadan derhal dartır. Enerji 3 nöqte arasında davamlı dövr ederek, deri hüceyrelerini ve onların daxilindeki su molekullarını herekete getirir, yeni sıxlasdırır. Deri ve derialtına verilen qısa dalğalar kollagen sintezini artırır, piy hüceyrelerini ise azaldır. Müalice prosesinde sinir ve damarlara heç bir zerer toxunmur.

4

Dalğalar sadece deri altındakı piy toxumasını isitdiyinden bu metod her yas ve deri tipinden olan sexslere tetbiq edile biler. Prosedur orta hesabla 30-45 deqiqe çekir. Neticenin uzun müddetli olması üçün müalice kursunu 7 gün intervalla 6-8 hefte tekrarlamaq meslehet görülür. Seansdan sonra deride yüngül qızartı ve istilik emele gelir.

Sellüliti azaltmanın yolları – LPG CELLU M6 KEY MODULE

Aparatın tesir etdiyi hisselerde qan ve limfa axını süretlenir, metabolizmin son mehsullarının bedenden çıxması tezlesir. Fibroz bağlar serbestlesdiyinden, deri elastiklesir. Deri qatından ezelelere qeder bütün derialtı toxumalar yeniden formalasır.

Prosedur tamamen ağrısızdır. Onun hemçinin stress azaldıcı ve sakitlesdirici tesirleri vardır. Bir seans 35 deqiqe sürür. Müalice müddeti ferdi xarakter dasıyaraq, 10-20 seans arasında deyisir. Terapiya zamanı pasiyente xüsusi corab geyindirilir.

Sellüliti azaltmanın yolları foto 2

BEAUTYTEK ile sellüliti azaltmanın yolları

Aparat kosmetologiyasının yeni üsullarından sayılır. Bu metod sellüliti yox etmekle yanası, hem de sinenin diklesdirilmesi üçün nezerde tutulmusdur. Mikrocereyan terapiyası piy mübadilesini, qan ve limfa dövranını aktivlesdirir. Kollagen sintezini stimule edir.

Her seans 45 deqiqe davam edir. Tam kurs 6-12 seansdır. Müaliceden sonra effektin qalıcı olması üçün ayda 1 prosedur tövsiye edilir.

Sellüliti azaltmanın yolları – mezoterapiya

Mezoterapiya lokal arıqlama ve derinin sıxlasması meqsesile aparılır. Prosedurun mahiyyeti qan dövranını güclendiren, piyleri parçalayan xüsusi dermanların nazik iynelerle derialtına yeridilmesinden ibaretdir.

Mezoterapiya bel, sarğı, bud, qarın, ümumilikde piy toxumasının toplandığı her bir nahiyede icra oluna biler. İlkin kurs üçün 6-12 seans kifayetdir. Bu metodla beden ayda 1-2 ölçü incelir. Seanslar texminen 10-15 deqiqe çekir.

Sellüliti azaltmanın yolları foto 1

Sellülite qarsı qida elaveleri

“Nestle” qidalanma arasdırmaları ve “L’Oreal” dermatoloji analizlerinin neticeleri esasında hazırlanan “Inneov” qida elavesi derini daxilden formalasdırır. Çiyelek dadlı toz günde 2 defe 1 stekan suda hell edilerek içilir. Onu yemek zamanı qebul etmek lazımdır. Mehsul drenaj tesirine malikdir.

Sellülite qarsı kremler

Kosmetoloji bazarda isidici, soyuducu xüsusiyyetlere malik müxtelif antisellülit kremi mövcuddur. Hemçinin portağal görüntüsü eleyhine masaj ve bürünmeler üçün sellülit kremi de vardır. Onlardan mütemadi qaydada istifade etdikde, derinin görünüsü xeyli yaxsılasır.

Fırça ile sellüliti azaltmanın yolları

Sellülit fırçası quru ve temiz deriye tetbiq olunur. Quru fırçalama yerli qan dövranını artırır, artıq yağ ve kiri bedenden uzaqlasdırır. Neticede deri hamar görünüs elde edir.

Sadaladığımız aparat prosedurları ve inyeksiyalar hekim kosmetoloq terefinden yerine yetirilmelidir. Hemçinin sellüliti azaltmanın yolları sırasına bol maye qebulu, duzlu ve sekerli qidalardan imtina daxildir.
Daha çox melumat

Rəy yazın

Back to top button