Dəri xəstəlikləri

Üzdeki lekeler üçün derman

Üzdeki lekeler üçün derman düzgün seçildikde ev seraitinde hiperpiqmentasiyadan qurtulmaq mümkündür. Bu meqalede Sizi aptek preparatları arasında en effektiv növlerle tanıs edeceyik.  

Üzdeki lekeler üçün derman – Retin-A 

Lekelerle mübarize aparır. Onun esas komponenti – sintetik retinoid deri hüceyrelerinde melaninin ifrat konsentrasiyada toplanmasının qarsısını alır. Krem piqment lekelerin üzerine sutkada 1 defe çekilir. Müalice kursu texminen 1 ay davam edir.  

Üzdeki lekeler üçün effektiv derman – Klirvin

Krem deri tonunu beraberlesdirir, sızanaq, çil ve lekeleri temizleyir. Onun terapevtik ve iltihabeleyhine tesirleri vardır. Klirvin tebii komponentlerden teskil olunduğundan allergik reaksiyaların yaranma riski minimaldır. 

Krem lekeleri ağartmaqla yanası, hem de üzdeki ödem ve gözaltı qaraları aradan qaldırır. 

4

Üzdeki lekeler üçün derman Klirvin

Üz lekeleri üçün tesirli derman – Badyaqa mazı

Maz hiperpiqmentasiya ve göyerme eleyhinedir. Onu deriye nazik qatla çekib, 20 deqiqe gözlemek lazımdır. Vaxt bitdikde maz ilıq su ile yuyulur. Prosedurdan sonra 2-3 saat erzinde küçeye çıxmaq icazeli deyil. Maz 1 ay müddetinde sutkada 1 neçe defe istifade olunur.  

Üzdeki lekeler üçün derman

Üzdeki lekeler üçün derman – Sink mazı

Üz ve bedende yaranan piqment lekelere qarsı mükemmel vasitedir. Terkibine sink oksid ve vazelin daxildir. Mazın yegane çatısmazlığı deriye qalın qatla çekilerek, diskomfort töretmesidir.

Onu axsam saatlarında sürtmek meqsedeuyğundur. İstifadeden evvel problemli sahe temizlenmelidir.  

Üzdeki lekeler üçün derman adı

Üzdeki lekeler üçün ucuz derman – Askorutin tablet

Tableti daxile qebul etmek lazım deyil. Onu lekelerin üzerine çekirler. Bunun üçün 2 xörek qasığı yulaf ezmesi ve 10 tablet Askorutin teleb olunur.

Her 2 inqrediyent toz halına getirilir. Üzerine çay ağacının efir yağından 4 damcı elave olunur. Alınan qarısıq nem deriye nazik qatla çekilir. 5 deqiqeden sonra yuyulur. Proseduru 2 hefte erzinde her gün tekrarlamaq meslehet görülür.  

Üzdeki piqment lekeler üçün derman – Salisil mazı

Piqment lekelerle mübarizede yaxsı neticeler gösterir. Salisil tursusu problemli saheleri ağardaraq, derinin veziyyetini yaxsılasdırır. Mazı 1 ay müddetinde günde 2 defe çekmek lazımdır.  

Üzdeki lekeler üçün dermanlar

Üzdeki piqment lekeler üçün derman – Fol tursusu ve C vitamini 

Melanin sintezinin artması orqanizmde bu komponentlerin çatısmazlığı ile bağlı ola biler. Bele hallarda fol ve askorbin tursusu daxile qebul edilir. Müalice kursu 1-2 ay sürür.  

Qeyd olunan vasiteleri elde etmezden evvel mütleq hekim-kosmetoloqla meslehetlesin. Bele ki, lekelere qarsı effektiv vasite – krem, maz ve ya prosedurlar ferdi qaydada teyin edilir. 
Daha çox melumat

Rəy yazın

Back to top button